Ponúkame Vám stručný prehľad týchto akcií, spoločných zážitkov a novembrovo-decembrových aktivít.

 • 4.12.2019 sa konal už 10. ročník obľúbeného podujatia – FRI PUNČ. Nechýbali vianočné trhy spolku slovenských žien Živena ani ľudová hudba Parta či zdobenie FRI vianočného stromčeka a samozrejme najlepší vianočný FRI punč. Navyše, kúpou tohto punču účastníci pomohli psíkom z Útulku Žilina. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 4.12.2019 sa uskutočnil deň otvorených dverí spoločnosti Siemens Mobility, ktorá je partnerom Fakulty riadenia a informatiky. Zaujímavý program obohatil popoludnie všetkým zúčastneným. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 3.12.2019 sa v rámci predmetu Pokročilé objektové technológie konala prednáška Azure pre vývojárov, pod záštitou absolventa FRI – Ing. Milana Martiniaka zo spoločnosti KROS. Súčasťou prednášky boli nielen informácie o cloudovej platforme Azure, ale aj živé demonštračné ukážky nasadenia aplikácie v praxi. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 2.12.2019 pomáhala Fakulta riadenia a informatiky organizovať už siedme mapovanie pre Lekárov bez hraníc. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 29.11. – 1.12.2019 sa v Prahe uskutočnilo stredoeurópske kolo programátorskej súťaže ACM ICPC – CERC 2019, ktorej sa zúčastnili aj 2 tímy z Fakulty riadenia a informatiky. Viac informácií o ich umiestnení je možné sledovať tu.
 • 21.11.2019 rektor Žilinskej univerzity v Žiline, prof. Ing. Jozef Jandačka, PhD., udelil čestný titul „profesor emeritus“ prof. Ing. Ladislavovi Skyvovi, DrSc. za významný prínos vo vedeckej a vzdelávacej činnosti. Srdečne blahoželáme. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 14.11.2019 sa uskutočnil skvelý X. reprezentačný ples Fakulty riadenia a informatiky UNIZA. Na tento ročník sa prišiel zabaviť rekordný počet účastníkov – až 460, organizáciu mal pod palcom FRI klub a prostredníctvom svojej podpory sa zapojili aj partneri. Organizácia podujatia zabrala cca 4 mesiace. Prgoram bol naozaj bohatý: vystúpenie profesionálnych tanečníkov, ľudová hudba, ocenenia študentov a učiteľov, svetelná show a celý večer hrala kapela Primátor. Tento ročník bola tombola v hodnote 6 000 €. Hlavnými partnermi boli Brain:IT, BMB Social. Partneri: Avast, Accenture, GoodRequest, Scheidt Bachmann, M2M Solutions, Ringier Axel Springer, Global Logic, Kros, Danfoss solutions, Siemens, Siemens Healthineers, Quadrotech, Mgr. Rastislav Martiško, AŽD Praha, salón ChrisMonn, Tatra Tea Tešíme sa na ďalší ročník. Viac informácií je možné sledovať tu. Súčasťou programu bolo aj vyhlasovanie výsledkov ankety o „naj“ prednášajúceho, cvičiaceho a predmet či cena za dlhoročný prínos pre fakultu a podobne. Informácie o konkrétnych výsledkoch nájdete tu.

 • Vstúpte do sveta vtáčej fauny žijúcej vo vonkajšej oddychovej zóne Fakulty riadenia a informatiky UNIZA, ktorá bude aj Vám prístupná vďaka online prenosu. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 5.12.2019 sa v priestoroch FRI uskutočnila prednáška Tomáša Pekaroviča zo spoločnosti ARTIN. Prostredníctvom prednášky sa účastníci dozvedeli odpoveď napríklad na tieto otázky: Prečo testovať a prečo písať automatizované testy? Prečo automatizovaný tester musí byť aj programátor aj tester? a pod. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 9.12. – 11.12.2019 mali niektorí študenti Fakulty riadenia a informatiky UNIZA možnosť zúčastniť sa exkurzie na partnerskej univerzite HTW Dresden. Navštívili technologické laboratórium pre Automotive, kde sa dozvedeli viac o problematike Internet of Things, Smart výrobných systémoch a o využití virtuálnej reality v praxi. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 10.12.2019 na FRI prebehli prezentácie o štúdiu na Kube. Vyučujúci sa podelili o zážitky z minulého akademického roku, kedy sa zúčastnili štipendijných pobytov práve na Kube. Prezentáciu si pripravili Eva Malichová, Jaroslav Janáček a Michal Koháni. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 11.12.2019 sa v rámci predmetu Podnikové informačné systémy konala prednáška Business Intelligence a jeho využitie vo firmách, ktorú zabezpečila Katedra manažérskych teórií na FRI spolu so spoločnosťou KROS. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 12.12.2019 sa na pôde FRI konala prednáška na tému Život testera v IT firme. Prednášku si pripravili odborníci zo spoločnosti Descartes. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 13.12.2019 Fakulta riadenia a informatiky UNIZA na svojej pôde privítala viac ako 350 stredoškolákov z 32 stredných škôl. Dôvodom bol druhý ročník podujatia FRIday. Prostredníctvom workshopov a prednášok im vyučujúci ukázali trendy nielen v oblasti informatiky, informačných a sieťových technológií, ale aj v oblasti manažmentu. Kto to však nestihol, nevadí – FRI pripravuje aj Deň otvorených dverí, ktorí sa uskutoční 13. februára 2020. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 18.12.2019 sa pod záštitou Katedry makro a mikroekonomiky na FRI uskutočnila hosťujúca prednáška z predmetu Dáta, informácie, znalosti. Hosťom bol pán Martin Smatana z IZP Ministerstva zdravotníctva SR. Téma prednášky sa týkala dátovej analytiky na Ministerstve zdravotníctva. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Budúci IT-čkári zo základných a stredných škôl si zmerali sily na Fakulte riadenia a informatiky. Tu prebehla mikulášska edícia regionálneho turnaja súťaže First Lego League. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Medzi úspešných absolventov FRI patrí aj Matúš Mrázik, ktorý vo finále elitnej IT súťaže IT SPY získal Cenu verejnosti. Z konkurencie 1607 diplomových prác, ktoré vznikli na IT fakultách českých a slovenských univerzít, tá jeho, na tému Reverzibilná extrakcia príznakov, postúpila do TOP 8. Viac informácií je možné sledovať tu.

fripunc2019

Ďakujeme za Váš záujem! Pevne veríme, že do ďalších zaujímavých aktivít pripravovaných pod záštitou ALUMNI FRI sa zapojíte aj vy. Veríme, že ste prežili pokojné Vianočné sviatky v kruhu Vašich blízkych a želáme Vám úspešný nový rok 2020.