Začiatok semestra sa na Fakulte riadenia a informatiky niesol v inovatívnom duchu. V septembri (2018) sa realizovali nasledovné aktivity:
  • Slávnostné otvorenie vynovenej jedálne a bufetu na FRI. Tieto priestory boli obohatené nielen o nový, moderný a uhladený dizajn, ale aj doplnenú ponuku v bufete. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • Partnerstvo s národným projektom IT akadémia sa vypláca! Študenti FRI majú možnosť získať medzinárodné certifikáty ECo-C a ECDL. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • Inovatívny postoj sa premietol aj do tvorby novej verzie webu FRI. Aktualizácia bola prispôsobená dizajnu Žilinskej univerzity. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • V priestoroch átria FRI UNIZA bola otvorená výstava ERASMUS+. Návštevníci mohli vidieť mapu mobilít, boli im predstavené najobľúbenejšie destinácie ERASMUS, ako aj spomienka na minuloročnú súťaž ERASMUS EXPERIENCES. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • K získaniu najvyššieho vedecko-pedagogického titulu srdečne blahoželáme novej profesorke na FRI UNIZA! Prezident Andrej Kiska vymenoval dňa 19. 9. 2018 za profesorku doc. Ing. Alžbetu Kucharčíkovú, PhD. z Katedry makro a mikroekonomiky v odbore 3.3.15 manažment. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • Zaujímavá prednáška sa uskutoční dňa 9. 10. 2018. Poslucháči sa dozvedia aktuálne informácie z oblasti distribuovaných decentralizovaných databáz, ktoré sa používajú aj pri kryptomenách. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • Študenti UNIZA majú možnosť zapísať si predmet Povolanie podnikateľ a absolvovať na Slovensku výnimočný startup program ešte v rámci štúdia. Študenti pod vedením odborných konzultantov môžu premeniť svoj nápad na biznis zámer a pripraviť sa na vlastné podnikanie. Úvodné stretnutie sa uskutoční v stredu 26.9. o 17:00 v Aule AS117. Viac informácií je možné sledovať tu.

Všetkým študentom Fakulty riadenia a informatiky prajeme úspešný štart do nadchádzajúceho akademického roka a tešíme sa na prípadnú spoluprácu pre podporu vzdelávania, vedy, výskumu a našej budúcnosti. ?