Spoločnosť Ringier Axel Springer SK, a. s., je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Väčšina jeho online portfólia si dlhodobo udržuje pozíciu najnavštevovanejších slovenských internetových portálov, ktoré sú jednotkami vo svojich segmentoch. Do portfólia patria: spravodajsko-investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk a európsky urban hub Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk, či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku. Ringier Axel Springer SK zamestnáva viac ako 350 ľudí v Bratislave, v Žiline a v Košiciach. Je súčasťou Švajčiarsko—nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Média AG.

Uveďte predpoklady pre Vašich potenciálnych zamestnancov.

Potenciálni zamestnanci majú znalosti z oblasti informačných technológií, predovšetkým z programovania webov a aplikácií. V našej spoločnosti môžu pracovať na najväčších internetových portáloch na Slovensku.

Poznáte Fakultu riadenia a informatiky (FRI), UNIZA a ako ju vnímate?

Ide o renomovanú fakultu, ktorú vyštudovali mnohí naši zamestnanci. Pripravuje kvalifikovaných a spoľahlivých absolventov.

Absolventi ktorých univerzít resp. študijných odborov sú pre Vašu spoločnosť zaujímaví a prečo?

Prioritne vývojári webových portálov a mobilných aplikácií. Sekundárne produktový špecialisti, novinári a marketingoví pracovníci.

Zamestnávate absolventov FRI UNIZA?

Viacerí absolventi sú zamestnancami našej firmy.

Ako vnímate pripravenosť absolventov FRI UNIZA pre prax resp. Váš podnik?

Sú kvalitne pripravení a ľahko zaraditeľní do nášho pracovného prostredia.

Čo by ste odporučili implementovať do štúdia, aby absolventi FRI boli lepšie pripravený pre prax?

Vždy je potrebné udržať krok s aktuálnymi trendami a programovacími jazykmi. To odporúčame.

Ďakujeme za rozhovor a dúfame, že bude prínosom a inšpiráciou pre ďalšie generácie študentov pre podporu vzdelávania, vedy, výskumu a našej budúcnosti.