Ešte pred karanténou sme stihli zorganizovať a zúčastniť sa mnohých aktivít, o ktorých Vás informujeme v pravidelnom newsletter-i. V mesiaci marec sa teda na Fakulte riadenia a informatiky uskutočnilo niekoľko zaujímavých akcií. Ponúkame Vám ich stručný prehľad.

Veríme, že počas tohto obdobia načerpáme nové sily a prečkáme ho v zdraví, aby sme sa potom spolu s Vami stretli na akciách realizovaných pod záštitou ALUMNI FRI.

 • Ďakujeme za Vašu doterajšiu participáciu pri organizovaní rôznych podujatí. Sme radi, že spolu s Vami môžeme vytvárať zážitky nielen pre študentov Fakulty riadenia a informatiky, ale aj pre vyučujúcich a všetkých zúčastnených. Fungovanie fakulty môžete podporiť aj prostredníctvom poskytnutia 2 % z Vašich daní občianskemu združeniu ALUMNI FRI. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Aj touto formou si môžeme pripomenúť priebeh podujatia Deň otvorených dverí RI UNIZA 2020, ktorý sa konal 13. 02. 2020. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 02. 03. 2020 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie súťaže Global Management Challenge Slovakia. Zúčastnili sa nielen zástupcovia partnerov súťaže zo spoločností ZSE a Kros, ale aj prihlásené tímy. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Na pôde FRI sa pomerne často realizujú aj rôzne prednášky hosťujúcich vyučujúcich. Tak tomu bolo aj 10. 03. a 11. 03. 2020 v prípade prednášok realizovaných v rámci učiteľskej mobility Erasmus+. Prezentujúcimi boli Dr. Tomaz Amon, Amnim d.o.o., Slovinsko s témou: “CeBMI – our Possible Contributions and my Experience” a Ing. Olga Thanou, TELESIG Ltd, Bulharsko s témou: “Behavioural Biometrics with Continuous Authentication”. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 12. 03. 2020 od 16:00 až do 21:00 hod. sa konal Jarný online deň otvorených dverí FRI UNIZA 2020. Všetky otázky a odpovede nájdete v zázname online chatu. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Prihlasovanie do Automobilovej JUNIOR Akadémie bolo spustené. FRI UNIZA je partnerom tohto podujatia, kde si účastníci spolu s asistenciou kolegov z KIA postavia robotické autíčko ovládateľné cez mobilnú aplikáciu. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Aj Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline sa zapojila do projektu Pomôž nemocnici. Dobrovoľníci vyrábajú na 3D tlačiarňach časti ochranných štítov pre zdravotníkov, nakoľko je ich v súčasnosti nedostatok. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Fakulta riadenia a informatiky UNIZA sa stala riadnym členom Zväzu automobilového priemyslu SR. Zapojených čaká množstvo výziev a projektov v oblasti elektromobility, umelej inteligencie, či smart riešení v automobilovom priemysle. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • FRI sa stará nielen o to. Čo sa odohráva za jej stenami, ale aj o to, čo sa deje v jej okolí. Vo vonkajšej oddychovej zóne FRI UNIZA bol vybudovaný ekodvor pre vtáčiky čím fakulta aktívne prispieva k rozvoju životného prostredia. Viac informácií je možné sledovať tu.

Pomôž nemocnici


 • 08. 05. – 10. 05. 2020 je plánovaný výstup na Minčol, a to pri príležitosti oslavy 30. narodenín Fakulty riadenia a informatiky. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Aj ALUMNI FRI sa pripája k blahoželaniam. Všetko najlepšie k medzinárodnému dňu žien a ku dňu učiteľov.

Ďakujeme za Váš záujem! Pevne veríme, že do ďalších zaujímavých aktivít pripravovaných pod záštitou ALUMNI FRI sa zapojíte aj vy.