Počas mesiaca november sa na Fakulte riadenia a informatiky uskutočnilo veľké množstvo najrôznejších prednášok. Už teraz vieme o zaujímavých akciách, ktoré sa na FRI uskutočnia v najbližších dňoch a počas decembra. Ponúkame Vám stručný prehľad týchto aktivít.

 • V dňoch 18. 10. 2019 – 1. 11. 2019 sa v Číne uskutočnil program „Seeds for the Future“ spoločnosti Huawei so zameraním na telekomunikačné technológie. Medzi účastníkmi boli aj dvaja študenti z Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline – Marek Kurnota a Dominika Petríková. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 7. 11. 2019 sa na pôde FRI uskutočnila prednáška pána Miloša Hroudného zo spoločnosti SIEMENS Mobility na tému Úvod do automatizácie testov. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 8. 11. 2019 ja konala prednáška pod vedením Katedry manažérskych teórií. Pán Ing. Ivan Štefanides, vedúci sekcie nábor zamestnancov a administratíva Kia Motors Slovakia, sa venoval téme “Stratégia zvyšovania miezd v KIA Motors Slovakia”. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 13. 11. 2019 sa uskutočnila tradičná akcia Fakulty riadenia a informatiky – Online deň otvorených dverí. Zapojili sa nielen študenti, učitelia, ale aj dekan FRI. Veríme, že ste aj vy odpovedali zvedavým stredoškolákom. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 14. 11. 2019 sa na FRI konala výnimočná prednáška v spolupráci so spoločnosťou Siemens Healthineers. Významný odborník zo sveta IT – J. B. Rainsberger sa v rámci prednášky venoval agilnému rozvoju. Za túto oblasť získal najvyššie ocenenie od agilnej komunity, cenu Gordon Pask Award. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 19. 11. 2019 sa v priestoroch Novej synagógy v Žiline uskutočnila zaujímavá prednáška absolventa FRI UNIZA Matúša Chochlíka na tému Externá synchronizácia procesov pre pôžitok a úžitok. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 28. 11. 2019 sa uskutočnila prednášku pánov Vlada Germana a Ľuba Lošonského (absolvent FRI) s názvom Testovanie v rozsiahlych projektoch, cloudových riešeniach – teória, realita a skúsenosti. Viac informácií je možné sledovať tu.

 • Ak máte záujem konkrétnym spôsobom podporiť jedného z absolventov FRI – je tu možnosť zapojiť sa do hlasovania o najlepšiu diplomovú prácu v súťaži IT Spy. Práca Matúša Mrázika na tému “Reverzibilná extrakcia príznakov” postúpila do finále medzi 8 najlepších diplomových. Hlasovanie bude ukončené 10. 12. 2019. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Nadácia Centrum pre filantropiu grantom podporila projektovú činnosť na Fakulte riadenia a informatiky. Jedná sa o projektovú výučbu s názvom „Spoločensky zodpovedné podnikanie a filantropia“. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • Fakulta riadenia a informatiky 6. 12. 2019 organizuje regionálny turnaj súťaže FIRST LEGO League a semifinále Slovakia & Czech Republic, ktoré sa uskutoční 8. 2. 2020. V rámci prípravy na účasť v súťaži sa konalo aj školenie trénerov zapojených tímov. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 2. 12. 2019 sa bude konať už siedmy ročník Žilinskej mapovačky pre Lekárov bez hraníc. Odstráňme spolu z mapy „biele miesta“. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 2. 12. 2019 Vás pozývame na prednášku s témou Blockchain a Dátové sklady. Prednášať budú hostia zo spoločnosti PwC a občianskeho združenia Blockchain Slovakia. Viac informácií je možné sledovať tu.
 • 4. 12. 2019 sa uskutoční už desiaty ročník podujatia FRI punč. Okrem punču nebudú chýbať ani vianočné trhy, ľudová hudba Parta či spoločné zdobenie vianočného stromčeka. Okrem zábavy však môžete podporiť aj dobrú vec: 5 centov z každého punču darujeme psíkom do Útulku Žilina a nepotrebné oblečenie darujeme charite a ľuďom, ktorí ho v zime využijú. Viac informácií je možné sledovať tu.

Ďakujeme za Váš záujem! Pevne veríme, že do ďalších zaujímavých aktivít pripravovaných pod záštitou ALUMNI FRI sa zapojíte aj vy.