Fakulta riadenia a informatiky bola dejiskom niekoľkých zaujímavých udalostí a prednášok aj počas prázdnin. V júli a auguste (2018) sa na FRI stalo nasledovné:
  • 10. ročník konferencie o otvorenom softvéri s názvom OSSConf 2018 sa uskutočnil na FRI 2-4 júla. V rámci konferencie sa uskutočnili rôzne tradičné aj netradičné prednášky. Viac o konferencii je možné sledovať tu.
  • Katedra manažérskych teórií v termíne 9. – 13. júla organizovala prvý ročník letnej školy Buď manažér určenej pre študentov stredných škôl. Letná škola priblížila študentom problematiku manažmentu vo forme zaujímavých praktických workshopov. Viac informácií o letnej škole je možné sledovať tu.
  • Zahraniční kolegovia z Francúzka a Ukrajiny pripravili 25. júla prednášky pre zamestnancov a študentov. prof. Igor Lukyanchuk a doc. Anais Sene z University of Picardie, Amiens mali prednášku s názvom „Development of memory multi-level cells“ a Dr. Iryna Piestova z Scientific Centre for Aerospace Research of the Earth, Kyjev mala prednášku na tému “Geoinformation Technology and Remote Sensing applications”. Viac informácií o prednáške je možné sledovať tu.

Letná škola BuďManažér

Spolu s hostením udalostí sa počas leta podarilo fakulte a jej študentom dosiahnuť nasledujúce úspechy:
  • Projekt – Podpora robotiky na stredných a základných školách zabezpečovaný Katedrou technickej kybernetiky FRI vyhral v rámci podujatia #PomáhameĎalej #Regióny organizovaného Nadáciou Volkswagen. Viac informácií je možné sledovať tu.
  • Článok študenta Róberta Vašeka, ktorý je v súčasnosti na stáži v CERN-e, kde sa venuje návrhu a vývoju dynamického poskytovania zdieľaných úložísk CephFS pre kontajnerové systémy, popisujúci princíp protokolu CSI a implementáciu ovládača súborového systému Ceph využívajúceho tento protokol bol zverejnený na techblogu CERN-u. Viac informácií je možné sledovať tu.

Leto (2018) bolo plné zaujímavých podujatí, ktoré zamestnancom a študentom FRI priniesli množstvo nových poznatkov nápadov, kontaktov a odštartovali prázdniny. V súčasnosti sa už tešíme sa na ďalšie podujatia v nasledujúcom mesiaci a školskom roku 2018/2019 pre podporu vzdelávania, vedy, výskumu a našej budúcnosti. ?