Piatkový newsletter Alumni FRI

Home/Mesačný súhrn/Piatkový newsletter Alumni FRI

Piatkový newsletter Alumni FRI

Október (2017) bol sprevádzaný na Fakulte riadenia informatiky zaujímavými udalosťami a plným pracovným nasadením, ktoré si vyžaduje zimný semester každého akademického roka.

Študenti fakulty mali možnosť sa v danom mesiaci prihlásiť a podieľať na niekoľkých zaujímavých akciách:

  • Prednáška Erasmus+ na tému SLA Life Cycle Automation and Management for Cloud Services pod vedením Prof. Dr. Alexander Schill, z Technickej univerzity Drážďany, Fakulty informatiky.
  • Konferencia Vzdelávame pre budúcnosť 2017 na FRI UNIZA organizovaná spoločnosťou Microsoft. Účastníci mali možnosť sa dozvedieť na workshopoch zaujímavosti a novinky z viacerých oblastí napr. práca s Class Room Management systémom, práca s tímom/triedou v Cloude práca s Office 365 atď. Kompletný program a popis podujatia je možné sledovať tu.
  • TALENTY NOVEJ EURÓPY s cieľom podporiť výnimočné mladé talenty v oblasti umenia, vedy a športu. Študenti mali možnosť získať formou grantov až 66 tisíc eur.
  • IBM FEST v Staraj Tržnici v Bratislave. Akcia bola organizovaná spoločnosťou IBM. Počas udalosti sa niekoľko stoviek mladých ľudí a študentov malo možnosť zúčastniť niekoľkých workshopov, IBM Hackathon 2017, spoznať nových ľudí a dozvedieť sa priamo od IBMerov, aké je to pracovať pre túto spoločnosť.
  • IT Trhovisko 2017, kde sa mohli študenti stretnúť a diskutovať o svojich nápadoch a možnostiach uplatnenia so zástupcami 12-tich IT firiem. Viac o tejto akcii je možné sledovať tu.
  • Programátorská súťaž ACM ICPC – regionálne kolo CTU Open 2017.
  • Cena Edwards 2017, ktorou finančne ocenila svetová technologická firma Edwards Vacuum najinovatívnejšie diplomové práce.
  • ANKETA – NAJ VYUČUJÚCI/A A NAJ PREDMET, kde mohli študenti hlasovať za najlepšieho prednášajúceho/prednášajúcu, najlepšieho cvičiaceho/cvičiacu a o najužitočnejší predmet. Výsledky ankety budú zverejnené na FRI plese 2017.
  • Prvé Streamline raňajky, organizované Brain&Breakfast v spolupráci s AlumniFRI, IPA a Red Button na tému O hľadaní vnútorného pokoja. Hlavným hosťom raňajok bola Adela Vincenzová (Banášová). Viac informácií o akcii je možné sledovať tu.

V dňoch 29.9.2017-15.10.2017 sa v Číne uskutočnil program „Seeds for the Future“ spoločnosti Huawei. Tohto programu sa zúčastnilo 18 študentov z technicky zameraných vysokých škôl zo Slovenska a Českej republiky. Medzi účastníkmi boli aj dvaja študenti z Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline – Patrícia Tadanajová a Dávid Madaras. Viac informácií je možné sledovať tu.

V danom mesiaci boli tiež organizované stretnutia matematickej olympiády a olympiády v informatike pre stredoškolákov zo žilinského kraja. Stretnutia boli zamerané na úlohy domáceho kola kategórie A (matematika) a A aj B (informatika). Dve stretnutia sa organizovali v mesiaci október (9.10. a 25.10.), tretie sa bude konať 21.11. 2017 v kategórií A – Matematická olympiáda. Viac informácií a registrácia tu.

Pre potreby rozvoja vzdelávania bolo študentom sprístupnené vynovené informačné centrum, ktoré prebehlo komplexnou rekonštrukciu.

Fakulte riadenia a informatiky sa tiež podarilo nadviazať partnerstvo v programe Erasmus+ s vysokou školou Škoda Auto, Mladá Boleslav, Česká republika. Viac informácií je možné sledovať tu.

Zimný semester akademického roka 2017/2018 je v plnom prúde. Tešíme sa na práce a nové nápady študentov, ďalšie akcie (napr. FRI Ples 2017 a pod.) a predvianočnú uvoľnenú a priateľskú atmosféru, ktorá je tiež cestou k novým myšlienkam pre podporu vzdelávania a našej budúcnosti. ?

By |3 november, 2017|
ALUMNI FRI Your text that should be in different languages
Prihláste sa na odber aktuálnych noviniek z Fakulty riadenia a informatiky!