Piatkový newsletter Alumni FRI

Home/Mesačný súhrn/Piatkový newsletter Alumni FRI

Piatkový newsletter Alumni FRI

September (2017) bol na Fakulte riadenia a informatiky, po dovolenkovom období (august 2017), sprevádzaný začiatkom semestra, prílevom nových ale aj súčasných študentov, nápadov a nových/staronových zaujímavých podujatí.

V danom mesiaci bolo organizované podujatie Robotour 2017 v Žiline – 12. ročník súťaže outdoorových autonómnych robotov v spolupráci s Robotika.cz, Žilinskou univerzitou v Žiline a AMAVET klubom 549 Martin. Cieľom podujatia, ktoré sa uskutočnilo 16. a 17. septembra 2017 v Žiline, v Parku Ľudovíta Štúra bolo, aby robot dokázal v parku prepraviť užitočný náklad z bodu A do bodu B bez ľudskej pomoci.

Pre záujem študentov o získanie vedomostí, schopností a zručností z praxe, bol posunutý termín prihlášky na štipendijnú prax Schaeffler Kysuce do 25.septembra 2017.

Zimný semester akademického roka 2017/2018 bol odštartovaný podujatím FRIČKOVICA (27. septembra), na ktorom tiež prebehlo otvorenie nového FRI altánku. O zábavu sa postarali FRI klub a rôzne IT firmy.

Vďaka FRI Klub-u sú známe detaily podujatia:

 • Vyčapovalo sa 14 sudov piva (700l).
 • Zjedlo sa približne 350 klobás a 180 hermelínov.
 • Bolo rozdaných 500 náramkov, pričom podujatia sa zúčastnilo cca 800 študentov.
 • Podujatia sa zúčastnilo 8 podnikov: Accenture, Siemens, Scheidt&Bachmann, Quadrotech, EM-test, Kros, Global Logic, Danfoss.
 • Podujatie trvalo cca do 22:00.

Ďalším podujatím, tentokrát so zameraním na študentky v oblasti IT, bola akcia organizovaná v rámci projektu Aj Ty v IT s názvom “Youth Advisory Council”. Podujatie sa konalo 29. septembra 2017 za účasti bývalej astronautky Dorothy Metclaf Lindenburger a amerického veľvyslanca Adama Sterlinga.

V súvislosti s podujatiami organizovanými do budúcna, bolo, alebo je možné zúčastniť sa nasledovných:

 • Konferencia Accenture Open Slava 2017, na ktorú bolo možné sa prihlásiť do 28. septembra 2017. Konferencia bola zameraná na témy ako AI, machine learning, process automation, ale tiež aj cyber security, blockchain, či témy ako cloud a pod. Viac informácií tu.
 • Víkendovka FRI – 4.ročník spoločného výletu do Malej Fatry v nedeľu 1. októbra 2017. Viac informácií tu.
 • Prezentácia aktuálnych výsledkov informatiky na Žilinskej univerzite, ktorá sa uskutoční v dňoch 2. až 15. októbra 2017. Viac informácií tu.
 • „Študuj, skúmaj, cestuj …so štipendiom…“, informačná prednáška pod vedením SAIA, n.o., ktorá sa uskutoční 3. októbra 2017. Viac informácií a pozvánka tu.
 • IEEE Day 2017, ktorý sa uskutoční 3. októbra 2017, so zameraním na publikačnú činnosť mladých vedcov a využívanie databázy IEEE Xplore. Viac informácií tu.
 • Študentská konferencia T-Day Innovation 2017, zameraná na najnovšie technologické inovácie a trendy v ICT svete. Na prednášky a workshopy je možné sa prihlásiť do 31. októbra 2017. Viac informácií tu.

Ďalší akademický rok je v plnom prúde. Tešíme sa na nových študentov, nové nápady, spolupráce, podujatia a ďalšie príležitosti pre podporu vzdelávania a našej budúcnosti. 🙂
By |6 október, 2017|
ALUMNI FRI Your text that should be in different languages
Prihláste sa na odber aktuálnych noviniek z Fakulty riadenia a informatiky!